Aktualności

Działalność społeczna i medyczna, ostatnie wydarzenia

Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej w Krośnie wykonuje w sposób rutynowy zabiegi metodą laparoskopową z zakresu raka nerki.

05
Lip
2019

Zabiegi laparoskopowe w zakresie nerki wykonujemy zarówno metodą wewnątrz jak zewnątrzotrzewnową. W przypadku częściowej resekcji nerki z odpowiednio dobranego dostępu (wewnątrz lub pozaotrzewnowego) przeprowadzamy z założeniem klipsa na tętnicę nerkową, czyli w niedokrwieniu. W przebiegu operacji po wycięciu części nerki o charakterze zmiany nowotworowej, materiał przekazujemy do badania histopatologicznego śródoperacyjnego, tzw. „INTRA” celem określenia radykalności wykonanej operacji. Następnie miąższ nerki zszywamy lub lożę po usuniętym fragmencie pokrywamy specjalnym preparatem w formie rozkładanych płatków mających za zadanie wspomóc hemostazę.

Zabieg częściowej lub całościowej resekcji nerki metodą laparoskopową jest dla Pacjenta znacznie bezpieczniejszy niż w przypadku przeprowadzenia tożsamego zabiegu metodą klasyczną, tzw. otwartą. Za korzyść na rzecz laparoskopii przemawiają znacznie mniejsza utrata krwi przez Pacjenta w trakcie zabiegu, mniejsze obciążenie organizmu związane ze zredukowaną ingerencją w homeostazę i fizjologię człowieka. Po laparoskopii Chory szybciej powraca do zdrowia, można wcześniej rozpocząć skuteczną rehabilitację, jak również odczuwany ból jest znacznie mniejszy w porównaniu do metod klasycznych – przy zachowaniu tych samych efektów onkologicznych

Radykalna prostatektomia laparoskopowa – Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej

05
Lip
2019

Zabiegi laparoskopowe w zakresie raka prostaty wykonujemy metodą zewnątrzotrzewnową. Po wytworzeniu przestrzeni roboczej z dostępu załonowego, przedpecherzowego zakładamy porty i wypreparowujemy prostatę włącznię z pęcherzykami nasiennymi i ewentualnie regionalnymi węzłami chłonnymi. Krwawienie zaopatrujemy przy pomocy klipsów typu „ Hemolock” lub klasycznie koagulacją. Stosujemy szew ciągły na zespolenie cewkowo- pęcherzowe.

Zabieg radykalnej prostatektomii metodą laparoskopową jest dla Pacjenta znacznie bezpieczniejszy niż w przypadku przeprowadzenia tożsamego zabiegu metodą klasyczną, tzw. otwartą. Za korzyść na rzecz laparoskopii przemawiają znacznie mniejsza utrata krwi przez Pacjenta w trakcie zabiegu, mniejsze obciążenie organizmu związane ze zredukowaną ingerencją w homeostazę i fizjologię człowieka. Po laparoskopii Chory szybciej powraca do zdrowia, można wcześniej rozpocząć skuteczną rehabilitację, jak również odczuwany ból jest znacznie mniejszy w porównaniu do metod klasycznych – przy zachowaniu tych samych efektów onkologicznych

Zabiegi laparoskopowe w szpitalu w Krośnie

25
Sty
2019

Krośnieński szpital wykonuje coraz więcej zabiegów urologicznych metodą laparoskopową. Zabiegi przy użyciu laparoskopu wykonywane są m.in. w przypadku usunięcia prostaty z powodu raka. Są one mniej inwazyjne, a przez to niosą ze sobą mniejsze ryzyko komplikacji. Zachęcam do obejrzenia materiału filmowego.

OnkoUrologia – Rak Nerki

19
Paź
2018
Sobieraj_uroonkologia

Gość Obiektywu – Dr n. med. Dariusz Sobieraj

18
Paź
2018
Dariusz Sobieraj rozmowa

Kamil Bogacki – polski bohater z Podkarpacia

18
Paź
2018
Kamil Bogacki

Biografia doktora Kamila Bogackiego to gotowy materiał na scenariusz filmowy. Jego życie było intensywne i obfitowało w ważne wydarzenia – przyjaźnił się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Woodrowem Wilsonem, był człowiekiem zasłużonym dla odzyskania niepodległości Polski oraz zaangażowanym w ratowanie Żydów podczas II Wojny Światowej. 6 listopada 2018 r. Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce organizuje w Nowym Jorku spotkanie poświęcone pamięci tego wielkiego Polaka.

Więcej

Podsumowanie podkarpackiej akcji „Zadbaj o swoje zdrowie”

03
Paź
2018
podsumowanie podkarpackiej akcji „Zadbaj o swoje zdrowie”

Blisko 100 tysięcy – tyle osób umiera w Polsce rocznie z powodu nowotworów. Powodem śmierci około 90 tysięcy pacjentów rocznie są natomiast zawały. Z powodu zatorów oraz udarów każdego roku umiera kolejne 80 tysięcy. Te ponure statystyki mogłoby być lepsze, gdyby tylko zadbać o skuteczną profilaktykę lekarską i zdrowy tryb życia.

Więcej

Nowoczesny laser w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie

02
Paź
2018
DSC_0361

Nowa era w krośnieńskim szpitalu

19
Wrz
2018
DSC_0383 — kopia

Revolix 150 Wat – pierwszy tego typu laser w Polsce trafił na szpitalny blok operacyjny. Było to możliwe przede wszystkim dzięki zabiegom dra. nauk med. Dariusza Sobieraja, kierownika Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej oraz wsparciu samorządu województwa podkarpackiego.

Więcej

ABC Zdrowia – prostata na lata

31
Sie
2018
SOBIERAJ_ABC_31082018

Z Dariuszem Sobierajem – lekarzem medycyny, urologiem, specjalistą organizacji ochrony zdrowia prowadzącym akcję prozdrowotną „Zadbaj o swoje zdrowie” rozmawia Andrzej Józefczyk.

Więcej

VIII Podkarpackie Warsztaty Endoskopowe

28
Sie
2018
konferencje zdjęcie wyróżniające

17 września 2018 roku odbędą się kolejne Warsztaty Endoskopowe. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Enukleacja gruczolaka prostaty laserem tulowym Revolix Duo – Nowa opcja terapeutyczna”. Więcej

IV Podkarpackie Warsztaty Endoskopowe

26
Sty
2017

Strona 1 z 212